w wykonaniu uczniów i nauczycieli PSM I i II stopnia w Nysie
J.S. Bach - Preludium i Fuga d-moll (Tom I DWK)
L. van Beethoven - Sonata F-dur op. 10 nr 2, cz. I
I.J. Paderewski - Melodia Ges-dur op. 16 nr 2
M. Moszkowski - Etiuda g-moll op. 72 nr 2
WOJCIECH WALASEK - fortepian
klasa II instrumentalistyki
nauczyciel - Bogusława Kos
III MIEJSCE
XXV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny
im. Haliny Czerny-Stefańskiej
w Żaganiu
nagranie: 21 lutego 2022
Sala Koncertowa PSM I i II stopnia w Nysie
G. Ph. Telemann - VII Fantazja Es-dur, cz. II i III
F. Kreisler - Liebesfreud
Małgorzata Kubów - skrzypce
klasa II instrumentalistyki
fortepian - Elżbieta Gorączko Krawiec
nauczyciel - Janusz Gajownik
WYRÓŻNIENIE
V Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy
im. Jadwigi Kaliszewskiej
w Poznaniu
nagranie: 8 grudnia 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w NYsie
Małgorzata Ryk - Etiuda
Anita Lehmann Anna Maria Huszcza - "Wilk Morski"
Daniel Bonnet - "L'Acrobate"
MAJA BĄKOWSKA - flet
klasa III cyklu sześcioletniego
nauczyciel - Justyna Banaś-Rademacher
fortepian - Anna Orzechowska
III MIEJSCE
III Ogólnopolski Internetowy Konkurs Fletowy
Stowarzyszenia Flecistów Polskich
"Śpiewajace Fleciki"
nagranie: 2 grudnia 2021
Sala kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Kosciół Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie
Orkiestra Kameralna
Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
Krzysztof Sala - dyrygent
Marc Antoine Charpentier - Te Deum
Jan Sebastian Bach - Aria na strunie G
Tomaso Albinoni - Concerto a Cinque op.7 nr 1
Tomaso Albinoni - Sonata a Cinque op.2 nr 2 – Largo
Antonio Vivaldi - Gloria in Excelsis Deo
Antonio Vivaldi - Concerto alla Rustica in G major
Henry Purcell - Rondo z op. The Fairy Queen
Georg Friedrich Haendel - Arrival of the Queen of Sheba
Pietro Mascagni – Intermezzo
Piotr Pałka/Piotr Kierpal - Hymn ku czci św. Rity
Georg Friedrich Haendel - Hallelujah z oratorium Mesjasz
Alberto Ginastera - 3 TAŃCE ARGENTYŃSKIE op. 2
POLA PAWLAK - fortepian
absolwentka PSM II stopnia w Nysie (2021)
nauczyciel - Karolina Jabłońska-Kania
nagranie: 9 lipca 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Zbigniew Wodecki (muz.), Janusz Terakowski (sł.)
- "Zacznij od Bacha"
Stevie Wonder - "Overjojed"
KINGA SZCZEPAŃSKA - śpiew
klasa II instrumentalistyki
PSM I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
nauczyciel - Jadwiga Chlewicka
nagranie: 21 czerwca 2021
Sala kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Edouard Lalo - Symfonia hiszpańska, cz. IV i V
MARTA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
nauczyciel - Janusz Gajownik
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 15 czerwca 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
William Gillock - Wakacje w Paryżu
MARCEL KANIA - fortepian
klasa II cyklu sześcioletniego
III MIEJSCE
w grupie I
I Ogólnopolski Konkurs
"Co Młodym w Duszy Gra?"
(online)
nauczyciel - Karolina Jablońska-Kania
nagranie: 26 maja 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Leo Brouwer - Etiuda "Hommage a Tarrega"
Ferdinando Carulli - Rondo G-dur
Tatiana Stachak - Tango
Tatiana Stachak - Ragtime
FRANCISZEK GÓRAL - gitara
klasa IV cyklu sześcioletniego
WYRÓŻNIENIE II stopnia
II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy
"Gitarowy Mistrz Samodzielnej Pracy"
(online)
nauczyciel - Wojciech Radziejewski
Tatiana Stachak - "Piosenka gondoliera"
Tatiana Stachak - "Sen"
Ferdinando Carulli - Kontredans
GABRIELA KUNICKA - gitara
klasa I cyklu sześcioletniego
WYRÓŻNIENIE I stopnia
II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy
"Gitarowy Mistrz Samodzielnej Pracy"
(online)
nauczyciel - Wojciech Radziejewski
Małgorzata Ryk - Etiuda
Blaz Pucihar - Cling-Cang
Ceculia McDowall - Comic-Song
MAJA BĄKOWSKA - flet
klasa II cyklu sześcioletniego
WYRÓŻNIENIE II stopnia
XVI Ogólnopolski Festiwal
"Zakręcone Fleciki" w Rybniku (online)
nauczyciel - Justyna Banaś-Rademacher
fortepian - Anna Orzechowska
nagranie: 20 maja 2021
Sala kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Georg Philipp Telemann - IX Fantazja na skrzypce solo
Otokat Novacek - Parpetuum Mobilm
MAŁGORZATA KUBÓW - skrzypce
klasa I instrumentalistyki
I MIEJSCE
VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny
w Rzymie (Włochy) - online
nauczyciel - Janusz Gajownik
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 15 kwietnia 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Georg Philipp Telemann - III Fantazja, cz. I
Noccolo Paganini - Kaprys 13 op. 1
Edouard Lalo - Symfonia hiszpańska, cz. IV i V
MARTA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
GRAND PRIX
VII Konkurs Młodych Talentów
w Czerwionce-Leszczynach
nauczyciel - Janusz Gajownik
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 7 maja 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
MARTA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
II NAGRODA
IV Ogólnopolski Konkurs
"Talenty skrzypcowe 2021"
w Poznaniu
nauczyciel - Janusz Gajownik
przy fortepianie - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 7 maja 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Georg Phillip Telemann - IX Fantazja
Karol Szymanowski - Pieśń kurpiowska
Otokar Novacek - Perpetuum mobile
MAŁGORZATA KUBÓW - skrzypce
klasa I instrumentalistyki
III NAGRODA
IV Ogólnopolski Konkurs
"Talenty skrzypcowe 2021"
w Poznaniu
nauczyciel - Janusz Gajownik
przy fortepianie - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 14 maja 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Niccolo Paganini - Kaprys XVI op. 1
Henryk Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur op. 4
Pablo Sarasate - Zapateado
MARTA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
III MIEJSCE ex aequo w grupie IV
Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści
w Stalowej Woli (online)
nauczyciel - Janusz Gajownik
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 29 kwietnia 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Bill Molenhof - One notch higher (marimba, wibrafon)
Gene Koshinski - Dance of the drums
Duet perkusyjny:
FILIP BRZEŹNICKI - marimba
klasa I instrumentalistyki
MATEUSZ OSZYWA - wibrafon
klasa V instrumentalistyki
WYRÓŻNIENIE HONOROWE
w kategorii G - kameralistyka
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny OPUS 2021
w Krakowie (online)
nauczyciele:
Urszula Przywara, Maciej Moskal
nagranie: 16 kwietnia 2021
Sala "Lustrzana" PSM I i II stopnia w Nysie
John Beck - Sonata for Timpani, część II
Vittorio Monti - Czardzasz
FILIP BRZEŹNICKI - ksylofon
klasa I instrumentalistyki
III MIEJSCE
w kategorii B - perkusja
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny OPUS 2021
w Krakowie (online)
nauczyciel - Urszula Przywara
fortepian - Szymon Blaszyński
nagranie: 8 kwietnia 2021
Sala nr 8 (1), Sala "Lustrzana" (2)
PSM I i II stopnia w Nysie
Henryk Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur op. 4
MARTA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
nauczyciel - Janusz Gajownik
I MIEJSCE
International Music Competition
"The Music of 19th Century"
Londyn (Wielka Brytania)
nagranie: 28 października 2020
Sala Koncertowa
PSM I i II stopnia w Nysie
Georg Philipp Telemann - IX Fantazja na skrzypce solo
MAŁGORZATA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
nauczyciel - Janusz Gajownik
II MIEJSCE
International Music Competition
"The Music of 17th Century"
Londyn (Wielka Brytania)
nagranie: 15 kwietnia 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Franciszek Schubert-Wilhelmi - Ave Maria
Henryk Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur op. 4
MARTA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
NAGRODA I stopnia
w kategorii D (skrzypce)
Ist International Online Competition - Moskwa (Rosja)
nauczyciel - Janusz Gajownik
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 23 marca 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Astor Piazzolla - Ave Maria
Otokar Novaček - Perpetuum mobile
MAŁGORZATA KUBÓW - skrzypce
klasa I instrumentalistyki
NAGRODA I stopnia
w kategorii D (skrzypce)
Ist International Online Competition - Moskwa (Rosja)
nauczyciel - Janusz Gajownik
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 23 marca 2021
Sala kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Niccolo Paganini - Kaprys XVI op. 1
Henryk Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur op. 4
Pablo Sarasate - Zapateado
MARTA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
nauczyciel - Janusz Gajownik
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 29 kwietnia 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Henryk Wieniawski - Etiuda-Kaprys nr 3 op. 18
Karol Szymanowski - Pieśń kurpiowska
Otokar Novaček - Perpetuum mobile
MAŁGORZATA KUBÓW - skrzypce
klasa I instrumentalistyki
nauczyciel - janusz Gajownik
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nagranie: 29 kwietnia 2021
Sala kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Edouard Lalo - Symfonia hiszpańska, cz. IV i V
Henryk Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur op. 4
MARTA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nauczyciel - Janusz Gajownik
II MIEJSCE
Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych
w Elblągu (online)
nagranie: 17 kwietnia 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Georg Philipp Telemann - III Fantazja, cz. I i II
Henryk Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur op. 4
MARTA KUBÓW - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
fortepian - Agnieszka Jagla-Kubów
nauczyciel - Janusz Gajownik
I MIEJSCE
XIX Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Janko Muzykant"
w Sochaczewie (edycja online)
nagranie: 28 października 2020
Sala Koncertowa PSM I i II stopnia w Nysie
KINGA SZCZEPAŃSKA - sopran, klasa II wokalistyki
nauczyciel - Jadwiga Chlewicka
fortepian - Janusz Dąbrowski
nagranie: 24 marca 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Małgorzata Kubów - skrzypce
klasa I instrumentalistyki
Marta Kubów - skrzypce
klasa III instrumentalistyki
I MIEJSCE
International Online Contest "Future Stars"
30 marca 2021 - Riccione (Włochy)
nauczyciel - Janusz Gajownik
nagranie: 23 marca 2021
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Ludomir Różycki - "Dzwoń dzwoneczku dzwoń"
Emil Młynarski - "Kołysanka"
KINGA SZCZEPAŃSKA - sopran
klasa II wokalistyki
WYRÓŻNIENIE
oraz NAGRODA SPECJALNA
za wykonanie pieśni Ludomira Różyckiego
na XIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym
im. Ludomira Różyckiego (online)
W Gliwicach, 15-17 kwietnia 2021
nauczyciel - Jadwiga Chlewicka
fortepian - Janusz Dąbrowski
nagranie: 24 marca 2021 (II etap)
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Wolfgang Amadeusz Mozart - Aria Cherubina
z I aktu opery "Wesele Figara" - "Non so piu"
Franciszek Schubert - "Seligkeit"
KINGA SZCZEPAŃSKA - sopran
klasa II wokalistyki
WYRÓŻNIENIE
oraz NAGRODA SPECJALNA
za wykonanie pieśni Ludomira Różyckiego
na XIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym
im. Ludomira Różyckiego (online)
W Gliwicach, 15-17 kwietnia 2021
nauczyciel - Jadwiga Chlewicka
fortepian - Janusz Dąbrowski
nagranie: 24 marca 2021 (I etap)
Sala Kameralna PSM I i II stopnia w Nysie
Johann Sebastian Bach - Inwencja trzygłosowa c-moll
Maurycy Moszkowski - Etiuda wirtuozowska F-dur op. 72 nr 6
Juliusz Zarębski - Kołysanka
Muzio Clementi - Sonata B-dur op. 47 nr 2, cześć I
WOJCIECH WALASEK - fortepian
klasa I instrumentalistyki
z klasy fortepianu mgr Bogusławy Kos
I miejsce ex aequo
na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Elblągu
(wersja zdalna) - marzec 2021
II miejsce na VI Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie
(wersja zdalna) - marzec 2021
III miejsce w kategorii B
na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym
OPUS 2021 w Krakowie
nagranie: 15.03.2021 - Sala Kameralna
PSM I i II stopnia w Nysie
Chór Mieszany i Orkiestra Kameralna
Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Stanisław Kosz
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
23 września 2018
Chór Mieszany i Orkiestra Kameralna
Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Stanisław Kosz
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
23 września 2018
Chór Mieszany i Orkiestra Kameralna
Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Stanisław Kosz
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
23 września 2018
Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Krzysztof Sala
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
23 września 2018
Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Krzysztof Sala
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
27 września 2017
175. rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety
10. rocznica beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert
I. presto II. Adagio III. Allegro assai
Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Krzysztof Sala
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
27 września 2017
175. rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety
10. rocznica beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert
Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Krzysztof Sala
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
27 września 2017
175. rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety
10. rocznica beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert
I. presto II. Adagio III. Allegro assai
Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Krzysztof Sala
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
17 września 2017
Koncert Inauguracyjny XVIII Festiwalu
"Muzyka w zabytkowych kościołach i wnętrzach Księstwa Nyskiego"
Kinga Janczar, Łukasz Jagiełło - skrzypce
Elżbieta Gorączko-Krawiec - klawesyn
Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Krzysztof Sala
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
17 września 2017
Koncert Inauguracyjny XVIII Festiwalu
"Muzyka w zabytkowych kościołach i wnętrzach Księstwa Nyskiego"
I. Allegro II. Adagio e staccato III. Allegro assai
Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Witolda Lutosławskiego w Nysie
dyrygent: Krzysztof Sala
nagranie: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
17 września 2017
Koncert Inauguracyjny XVIII Festiwalu
"Muzyka w zabytkowych kościołach i wnętrzach Księstwa Nyskiego"